Czym są osobiste raje?

OSOBISTE RAJE to innowacja dla seniorów i ich opiekunów, mająca poprawić relację przez hortiterapię, i usprawnić pracę opiekunów. To zawsze model minimum 2-osobowy, narzędzie kreujące dobrostan seniorów i społeczną wartość dodaną – dla opiekunów szansę aktywizacji i pozytywnej motywacji seniorów sprawnych i zależnych.

OSOBISTY RAJ to pretekst do rozmów i budowania relacji, i włączenia się z nim do wspólnoty – Grupy Osobiste Raje w portalu społecznościowym.

OSOBISTE RAJE pozwolą pozytywnie stymulować seniora i poszerzać jego krąg znajomych.

Nasza misja

Seniorzy poza trudami codzienności borykają się z zerwanymi relacjami, pustką, nudą, zwyczajnym brakiem perspektyw. Zagrożenie pandemiczne dodatkowo wymusiło izolację, a tym samym wyłączenie seniorów z normalnego trybu funkcjonowania i kontaktowania się z otoczeniem. Osoby starsze zamknięte w mieszkaniach są osamotnione, pozbawione kontaktów społecznych, pozytywnych bodźców z zewnątrz, relaksującego kontaktu z naturą. Wpadają w czarną dziurę samotności, depresji, i gasną. Ich zmęczeni psychicznie opiekunowie, obciążeni nawałem obowiązków, nie mają czasu na pogłębianie więzi, dyskusje i rozmowy. Dotyka ich poczucie winy i bezsilność wobec przerastających ich problemów oraz przemijania. Monotonii koniecznych czynności pielęgnacyjnych towarzyszy psychiczne znużenie, rezygnacja oraz zobojętnienie zarówno seniorów, jak i ich opiekunów. Kontakt ze światem za pośrednictwem telewizora, osłabia związek z rzeczywistością, pozbawia naturalnych obserwacji i szansy zaangażowania. Znikają tematy rozmów, a tym samym radość rozmawiania, bo ileż można mówić o bólu, czy chorobie. Z każdym dniem wyizolowani seniorzy tracą wolę i radość życia, OSOBISTE RAJE mogą je przywrócić.

Zapraszamy na warsztaty!

Przewiń na górę